סליים

המציאו את הגלגל

מה שמשעשע עם ילדים זה שהם תמיד בטוחים שהם יותר חכמים מאיתנו, ההורים שלהם. הם בטוחים שהם המציאו את הגלגל. הם שוכחים שגם אנחנו הינו פעם ילדים ואנחנו אלה שגידלו אותם בסופו של דבר. אז נכון שהעולם מתקדם ממש מהר, אפילו מהר מדי לעיתים, ובהחלט יש דבר אחד או שניים שהם יכולים ללמד אותנו או ללמוד ביחד איתנו אבל מה שבטוח- יש לא מעט דברים שאנחנו המצאנו הרבה לפניהם.

בכל כמה זמן חוזר למודה משחק או התמכרות חדשה של הילדים והם בטוחים שזה הדבר הכי מגניב שיש בעולם ואנחנו ממש לא מבינים אותם. אם זה קלפי המשחק שגם אנחנו אספנו ונידנדנו להורים שיקנו לנו עוד חבילה להשלים את החוברת, ואם זה משחקי ילדות שכנראה שתמיד ישארו איתנו.

הדבר המגניב התורן הוא ה'סליים'- ערבוב של חומרי ניקוי שיוצרים בצק מגניב ורך לשחק איתו. הילדים מכינים אותו ומוסיפים צבעי מאכל שיהיה צבעוני ואני מחייך ונזכר ב'נעימי' שקית הניילון בה מילאנו מרכך ושמפו ומים ושיחקנו איתה שעות. כמו שאמרתי- לא המציאו את הגלגל.

סליים

סליים

נזכרתי בעוד כמה דברים מגניבים שהינו עושים בתור ילדים ובטוח הילדים שלכם יתלהבו גם- למדו אותם, שחקו איתם- ושילמדו את החברים שלהם:

  1. ציור בדבק וחול- לוקחים בריסטול, מציירים כל מיני דברים עם דבק פלסטי ובעזרת מקל ארטיק. מפזרים חול נקי מעל ומנערים ומקבלים ציור.
  2. מרתיחים מים בסיר (בזהירות!) חותכים בקבוק פלסטיק (בזהירות!) לחתיכות וזורקים את החתיכות פנימה. ברגע הן מתגלגלות ומסתובבות ונוצרות צורות מקסימות. לאחר שמוציאים מהמים ומקררים אפשר לצייר עליהם בטושים מיוחדים לחורר ולהכין מוביילים.
  3. צמיד דבק- לוקחים דבק פלסטי ויוצרים עיגול שטוח על כף היד. מחכים שיתייבש ואז מקלפים מהאמצע בזהירות עד שנוצר צמיד. חוצמיזה שהם ישבו בבשקט בלי לגעת בכלל עד שזה יתייבש לגמרי אז כבר שווה 🙂

תבלו תשחקו תמציאו דברים ביחד, תתנסו כמובן בזהירות ושגם הם ילמדו אתכם דבר או שניים וגם אם הכרתם לפני אתם יכולים להתלהב עדיין!

To Top