חזרה לשגרה

חזרה לשגרה

אין ספק שרוב ההורים סופרים את השעות (דקות ושניות) עד מחר בשעה 8:00 , השעה בה יפתחו שערי הגנים ובתי הספר ויהיה אפשר סופית להכריז על חזרה לשגרה.

לא מעט בדיחות רצות ברשת על היום הזה- יום שמהול בעצבים, התרגשות, צחוקים וגם קצת עצב. לא מעט ויכוחים היו ברשתות החברתיות בחודשיים האחרונים על השהות הארוכה והאינטנסיבית עם הילדים- חלק מההורים רק חיכו לשנייה של מנוחה ושהחופש יגמר, בעוד חלק מההורים נהנו מכל רגע ורוצים עוד. חלק אפילו נעלבו מכך שיש הורים שמחכים שהרגע יגמר וגם התפרסמו כתבות בנושא- 'אם אין לכם כח לילדים שלכם בחופש אל תעשו ילדים'.

בואו ונשים את הקלפים על השולחן:

כולנו אוהבים את הילדים שלנו. כולנו רוצים להיות איתם ולבלות איתם זמן. אבל גם אין ספק שחודש שבו הילדים בחופש (ורוב ההורים לא), שהוא גם החודש הכי חם לח ודביק בשנה, יש לא מעט פעילויות כך שהכל יקר ומלא ובתפוסה מלאה- הוא חודש קשה. לא משנה כמה נאהב את הילדים שלנו וכמה סבלנות יש לנו- זה קשה. קשה ליהנות, קשה לעבוד, קשה לתפקד עם הילדים.

אז אפשר לבכות על המצב, אפשר להתעצבן (לא שזה יעזור) ואפשר להתייחס אליו בהומור ולהתבדח על כך שסוף סוף החופש הזה נגמר.אבל בכל צחוק יש קצת (או הרבה) אמת ומה שחשוב שגם אם אנחנו צוחקים ומתבדחים וממש שמחים לקראת מחר- אנחנו צריכים לקחת בחשבון שהילדים שלנו מקשיבים לנו ומושפעים מכל מה שאנחנו עושים ואומרים. כך שאם אנחנו צוחקים על כך שהם חוזרים לגן ולבית הספר וסוף סוף הגיע רגע הגאולה- כדאי שנעשה זאת בחברת מבוגרים או ילדים שכבר מבינים, לא נצחק לידם או נגרום להם חלילה להרגיש לא רצויים או שהחופש איתם היה סיוט או קשה מנשוא.

חזרה לשגרה

חזרה לשגרה

נשאר עוד יום אחד אז קחו נשימה עמוקה, חבקו אותם חזק- שמרו והתענגו על כל רגע איתם כי זה יעבור מהר ותמצאו את עצמכם מחכים בקוצר רוח לבלות איתם עוד ועוד. חייכו אליהם וקחו אותם מחר למסגרות הישנות או החדשות בהמון סבלנות, חיוך, אהבה ובעיקר בזהירות.

שנת לימודים מוצלחת לכולם!

To Top