לצחוק מכל דבר

לצחוק מכל דבר

כאבא לשלושה ילדים אחת התכונות שעוזרות לי ביותר היא חוש ההומור שלי. אבל לא רק התכונה אלא הדרך בה אני משתמש בה ויודע לצחוק מכל דבר.

זה לא אומר חלילה שאני צוחק על הילדים או מזלזל בהם או בסיטואציות מסוימות אבל אני בהחלט יודע להתמודד עם סיטואציות קשות שיכולות לפעמים להוביל לבכי , לצעקות, לקושי וכעס משני הצדדים. ואיך אני מתמודד איתן? פשוט מאוד, אני צוחק עליהן.

כאשר הילדים רבים ביניהם והרוחות מתלהטות או שהם באים אליי בוכים כי זה אמר ככה והשני ענה לו ככה אני מתחיל לענות בשטויות ווריד את רמת הכעס ואת הטונים של השיחה עד שהם בכלל שוכחים למה ועל מה הם רבו. כשהילדים באים אליי בוכים או כועסים אני צוחק (חשוב מאוד איתם ולא עליהם) ומצחיק אותם עד שהם שוכחים למה הם בכו ומה היתה הסיבה לכעס.

לצחוק מכל דבר

שוב אני מדגיש שאני לא מזלזל בתחושות וברגשות שלהם ואני לא אמשיך לצחוק ולהצחיק אם זה מפריע להם, אבל הרבה פעמים -ברוב הפעמים אפילו, לילדים יותר קל לצאת מסיטואציה מביכה או בכי או התקף עצבים כאשר מישהו נותן להם את החבל לרדת מהעץ. כאשר מישהו מספק להם את האפשרות להזיז מהם את אור הזרקורים ולעבור לנושא אחר בצחוק ולשכוח ממה שהי רגע לפני.

וזה בדיוק מה שאני עושה. אני אוהב לצחוק מכל דבר, אני יודע לצחוק מכל דבר והילדים שלי כבר יודעים שאצלי לא בוכים ולא צועקים (רק לפעמים) אלא מחייכים וצוחקים!

 

To Top